płyta fkm viton v733

Płyta FKM/Viton®, czyli fluorokauczukowa jest doskonałym materiałem, który wśród innych produktów gumowych lub gumopodobnych z tej linii wyróżnia się nieporównywalną odpornością. Stosuje się je do produkcji uszczelek oraz uszczelnień. Wyróżnia je:

Zalety płyty FKM/Viton® V733:
Producent:

TRELLEBORG

Cechy:
Viton® A: 66 % zawartości fluoru.

 

Poniżej prezentujemy standardowe wymiary płyt vitonowych Trelleborg V733 znajdujących się w naszej ofercie.

Mają Państwo możliwość zakupu całych rolek płyty Viton®, jak również dowolnego odcinka płyty z gumy Viton®.

Jeśli potrzebują Państwo uszczelnienia płaskiego (uszczelki płaskiej) wykonanego z płyty Viton® V733, prosimy o kontakt celem podania ceny oraz terminu wykonania danej uszczelki.

Jaka jest historia znaku?

By dobrze zrozumieć historię Vitonu®, należy sięgnąć do początku XIX w. W 1802 r. amerykański chemik i przemysłowiec francuskiego pochodzenia Éleuthère Irénée du Pont de Nemours założył spółkę DuPont zajmującą się w pierwszych latach swojego funkcjonowania produkcją czarnego prochu. Całe dziewiętnaste stulecie przebiegało pod znakiem inwestycji na rynku chemicznym. Na rozwojowy boom trzeba było poczekać do XX w. Pracujący na zlecenie firmy naukowcy w tym stuleciu wynaleźli przełomowe, bardzo trwałe materiały takie jak:

 

•   Nylon,

•  Teflon,

•  Kevlar,

•  do tego grona dołączył Viton®, wynaleziony w 2012 r.

 

To właśnie przedsiębiorstwo DuPont zrewolucjonizowało rynek materiałów polimerowych.

Dziś spółka jest notowana na giełdzie New York Stock Exchange i jest to jeden z największych na świecie koncernów działających na rynku chemicznym.

Płyty docięte na wymiar

W zależności od zapotrzebowania można zamówić u nas całe rolki płyt, w oryginalnym wymiarze lub złożyć zamówienie na konkretny wymiar. Koszt płyt Viton® nie jest niski, dlatego też oferujemy docinanie, dzięki czemu wydatek będzie idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb względem rozmiaru. Usługę docinania wykonujemy na nowoczesnych maszynach, dzięki czemu możemy zagwarantować precyzyjne cięcie. Przykładamy też szczególną wagę do tego, by krawędzie zewnętrzne były doskonale wykończone.

Koszty oraz dostępność płyt FKM

Wprawdzie koszt, jaki trzeba ponieść na płyty SBR, EPDM czy NBR jest znacznie niższy niż płyt Viton®, to warto zwrócić także uwagę na różnice wynikające z właściwości płyt fluorokauczukowych oraz tych wymienionych. Płyty Viton® są wyjątkowo wytrzymałe i pozostałe płyty najczęściej nie wytrzymują porównania.

Ze względu na to, że magazynujemy płyty Viton® to nie ma większych problemów z ich dostępnością. W zależności czy zamówienie będzie na całą rolkę, czy też będzie trzeba wykonać docięcie, termin realizacji zamknie się w paru dniach.

Poniżej prezentujemy standardowe wymiary płyt vitonowych Trelleborg V733 znajdujących się w naszej ofercie.

Jeśli potrzebują Państwo uszczelnienia płaskiego (uszczelki płaskiej) wykonanego z płyty Viton® V733, prosimy o kontakt celem podania ceny oraz terminu wykonania danej uszczelki.